Lágy lézer kezelés. Kormos cica harcba keveredett, és megharapták a lábát. Egy ideig nem is látszott semmi, nem is sántított, lázas sem volt, aztán mire a tályog feltört, már egy nagy felületen elhalt a bőr felette. Az ügyeleten Kormos gallért kapott (hogy ne nyalja a sebet) és antibiotikumot, illetve egy hámosító kenőcsöt. Ekkor hozták a rendelőnkbe, ahol megkezdtük lágy lézer segítségével a sebgyógyulás felgyorsítását. Ebben a cikkben képekkel mutatjuk be a folyamatot.
A sérülés helye miatt kötés nem jött szóba, nyíltan kellett kezelni. Viszont egy ekkora bőr nélküli felület hatalmas kapu a szervezet felé a kórokozók számára, ezért volt fontos, hogy mielőbb gyógyuljon, vagyis újra bőrrel legyen fedve a terület.
A képeken 2 hét lézeres kezelés látható. Nem minden nap tudtak jönni, és nem minden alkalommal fényképeztük, de azért így is szépen látszik a sebgyógyulás hihetetlen üteme.
Az első és az utolsó kép közt 2 hét telt el, de szinte napról-napra látni a különbséget. Fontos megjegyezni, hogy a lágy lézer kezelés fájdalomcsillapító hatással is jár – utána mindig felélénkült, és szívesen evett a cica. Illetve ami még nagyon pozitív volt az egész gyógyulás alatt, hogy gyönyörű, egészséges sarjszövet képződött, amire a széli részek felől szépen húzódott be a hám, tehát nem hegesedett és nem húzódott a seb.

07.02. Ez volt az utolsó lézeres kezelés, már olyan szépen összehúzódott a seb, hogy megbeszéltük a tulajdonossal, hogy nem kell hozni.
Érdemes megfigyelni nem csak a seb területének látványos csökkenését, de az izmoknál látható szövethiány kitelését is sarjadzó szövettel.
A lágy lézer kezelést gyakran alkalmazzuk makacs, nehezen gyógyuló sebek esetében, de akár egy szövődménymentes műtéti seb gyógyulását is felgyorsíthatjuk. Daganatok esetében nem ajánlott a lézer használata, hiszen a daganatos sejtek szaporodását is serkentené.
Dr. Demjén Zsófia
állatorvos
Arivet Kisállatrendelő
[cresta-social-share]